X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Cem'e özel çalışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cem'e özel çalışma

  • Giriş Tarihi: 7.4.2013

Çankaya Belediyesi, Bademlidere Ortaokulu'nda eğitim gören engelli öğrenci Cem Berk Dönmez için okul girişine engelli girişi yaptı. Anne Dönmez, "Başkana teşekkür ediyorum" dedi

Engellilerin de sokakta yaşama hakkına sahip olduğunu düşünen Çankaya Belediyesi, kendi sınırlarındaki tüm çalışmalarını engellileri düşünerek düzenliyor. Engelli bireylerin sokaklarda rahatça yürüyebilmeleri için kaldırımlarda "hissedilebilir yüzey" uygulamasını hayata geçiren Çankaya Belediyesi, bu kez de okullara el attı. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'a ulaşarak engelli çocuğunun okula gitmesini istediğini dile getiren anne Fatma Dönmez'in dileği anında yanıt buldu.

GİRİŞİ DEĞİŞTİRDİLER

Belediye, Bademlidere Ortaokulu'nda eğitim gören ancak okulun girişindeki çok katlı merdiven nedeniyle okula girip çıkması zor olan üçüncü sınıf öğrencisi Cem Berk Dönmez için okulun girişini değiştirdi. Fen İşleri Müdürlüğü çok merdivenli girişin bir kısmını engelli girişi haline getirdi. Çalışmalarına aralıksız devam eden belediye personeli, kısa süre içinde okula engelli girişi kazandırmış oldu.

İLİŞKİLİ HABERLER