X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER New York caddelerinde Ankara rüzgarı esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

New York caddelerinde Ankara rüzgarı esti

  • Giriş Tarihi: 18.5.2013

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, bürokratlar ve FOMGET halk oyunları topluluğundan oluşan heyet, New York'a çıkarma yaptı

ABD'nin finans merkezi New York'ta bu yıl 32'ncisi düzenlenen "Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali" etkinlikleri başladı. "Türk Günü Yürüyüşü"ne katılmak üzere New York'ta bulunan Büyükşehir Belediyesi heyeti, festivalin ilk gününde Ankara'yı büyük bir başarıyla temsil etti.

OYUNLAR ÇOK BEĞENİLDİ

Türk Bayrağı'nın dalgalandığı ve sokaklarında Ankara rüzgarının estiği, bir hafta sürecek etkinliklerin ilk gününde, Amerika Birleşik Devletleri'nin finans merkezi Wall Street'teki Bayrak Töreni ve Brooklyn Belediyesi'nin ev sahipliğindeki kutlamalarda Büyükşehir Belediyesi FOMGET Halk Oyunları Topluluğu, gösterileriyle dikkat çekti.

LEZZETLERİ TATTILAR
Türk Günü Yürüyüşü'nün ilk günkü etkinlikleri Brooklyn Belediyesi'ndeki Türk Festivali ile devam etti. New York Başkonsolosluğu, Türk Amerikan Dernekleri ve Brooklyn Belediyesi ortaklığındaki festival Brooklyn Belediye Binası'nda gerçekleştirildi. Türk yemeklerinin yabancı konuklara ikram edildiği festivalde, konuklar bir yandan Türk lezzetlerini tadarken bir yandan da Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası solistlerinden ünlü sanatçı Nur Yoldaş'ın söylediği pop şarkılarıyla coştu.