X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 40 kilometrede karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

40 kilometrede karşılama

  • Giriş Tarihi: 11.6.2013

Başbakan Erdoğan, Başkent'te büyük bir coşkuyla karşılandı. 40 kilometrelik yolda 4 miting yapan Erdoğan on binlerce vatandaşa seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek için önceki gün sabah saatlerinden itibaren yola çıkan vatandaşlar, saat 15.00 sıralarında Esenboğa Yolu'nda büyük bir kalabalık oluşturdu. Başbakan Erdoğan'ın 17.30 sıralarında havalimanına gelmesiyle kalabalıktaki bekleyiş coşkuya döndü. Vatandaşların ellerinde Türk bayrağı olması alanda 'kırmızı görüntü' yarattı.

DÖRT MİTİNG

Başbakan Erdoğan'ın havalimanındaki konuşmasının ardından harekete geçen konvoy, Pursaklar'da yeniden durdu. Burada da vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan'ın konvoyunu binlerce vatandaş yaya olarak takip etti. Pursaklar'ın ardından Altınpark'a geçen Erdoğan, son mitingini ise Ankamall önünde gerçekleştirdi.

GÖKÇEK'E ÖVGÜ

Genç-yaşlı on binlerce vatandaşın Esenboğa ile AK Parti Genel Merkezi arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik yolun üzerinde Başbakan Erdoğan'ın da içinde olduğu otobüse yürüyerek eşlik etmesi ilginç görüntüler oluşturdu. Başbakan Erdoğan'ın konuşmaları sırasında sık sık Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e övgüler yağdırması da dikkat çekti.

KARSLILAR'DA DESTEK VERDİ
Kars'tan Ankara'ya giden Karslılar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a pankartlı destek verdi. Karslı ve Kağızmanlılar, Başbakan için hava alanı yolunda "Karslılar seninle gurur duyuyor" yazılı pankart astı. Ankara'ya giden Karslı grup Başbakan'ın yanında oldukları mesajı verdi.