X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kızılcahamam'da 10 bin kişiye iftar yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kızılcahamam'da 10 bin kişiye iftar yemeği

  • Giriş Tarihi: 20.7.2013 10:24

Kızılcahamam Belediyesi, hazırladığı 1.5 kilometre uzunluğundaki sofrasında 10 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Belediye Başkanı Coşkun Ünal da vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.Kızılcahamam'da ikincisi düzenlenen toplu iftar yemeğine yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Kazım Karabekir Caddesi önünden başlayan ve Soğuksu Caddesi'ne kadar olan bölüme kurulan masalar erken saatlerde dolmaya başladı. İftar yemeğine katılan davetliler iftar saati yaklaştığında masalardaki yerlerini aldı. Kızılcahamam Belediyesi'nin organizasyonuyla gerçekleşen iftar programında konuklara ilçe lokantaları tarafından hazırlanan iftar yemeği dağıtıldı.

Kızılcahamam'da yapılan büyük ve görkemli iftar yemeği öncesinde belediye hoparlörlerinden Kuran'ı Kerim ve ilahiler okundu. Ezan okunduğunda 10 bin kişi hep birlikte oruçlarını açtı.

Belediye Başkanı Coşkun Ünal, yaptığı açıklamada, "Kızılcahamam Belediyesi olarak ikincisini tertip ettiğimiz iftar yemeğinde ve yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğunda bir sofra hazırladık. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında birlik, beraberlik içinde tüm Kızılcahamamlıları bir araya toplayarak iftar yaptık. Bu iftar yemeğimizin hazırlanmasında emeği gecen başta Kızılcahamam Belediyesi meclis üyelerine, belediye personeline, yemeğimize yoğun ilgi gösteren tüm Kızılcahamam halkına ve misafirlerimize teşekkür ederim" dedi.