Mamak Ramazan Bayramı'na hazır

Giriş Tarihi: 6.8.2013 13:57 Güncelleme Tarihi: 6.8.2013 17:34

Hazırladığı Ramazan programlarıyla birlikte Ramazan ayının ruhunu en güzel şekilde yaşatan Mamak Belediyesi, bayram öncesi hazırlıklarını da tamamladı.

İlçedeki 286 cami ve mescidin bayram öncesi temizliğini tamamlayan Mamak Belediyesi, ilçede bulunan 21 mezarlıkta da bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını tamamladı. Mamaklıların dolu dolu bir Ramazan geçirdiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 'İçerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna geldik. Mamak Belediyesi olarak zaten yıl boyunca Mamak'ta bulunan cami, mescit ve mezarlıklarda bakım ve onarım çalışmalarını yapıyoruz. Ancak özellikle Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ekiplerimiz bu noktalarda daha yoğun bir temizlik ve bakım çalışması yapıyor' dedi.

İhtiyaca göre, ıslak ve kuru temizliğin yapıldığı camilerde sanayi tipi makinelerle ve özel olarak hazırlanmış deterjanlı sularla temizlik yapılıyor. Bakım ve onarım çalışmalarının ağırlıkta olduğu mezarlıklarda kuruyan otlar, dikenler, katı atıklar ve çöplerin temizliği gerçekleştiriliyor. Bayram hazırlıkları çerçevesinde Mamak genelinde de büyük bir temizlik seferberliği başlatıldı. Mamak'ta bulunan bütün park ve bahçelerde gerçekleştirilen ekstra temizlik çalışmalarıyla belediye, bayram hazırlıklarını eksiksiz bir şekilde tamamladı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Ramazan Bayramı'na hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz