X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ekranın da başkenti olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ekranın da başkenti olduk

  • Giriş Tarihi: 13.8.2013

Ankara, son dönemde birçok sinema ve dizi filme ev sahipliği yaptı. İstanbul'un yüklü maliyetleri ve yoğunluğundan kaçan sektörün yeni adresi Başkent oldu. Yeni proje "Küpe" de bunlardan biri

Başkent olması ve sinematografik yapısı nedeniyle Ankara, sinema ve dizi filmlerinin yeni adresi olarak dikkat çekiyor. Polisiye dizi Behzat Ç. ile gözleri üzerine çeken Ankara'da film sektörü daha da canlandı. Şehrin hemen her yerinde bir dizi ve film setine rastlamak mümkün hale geldi. Günlük olarak yayınlanan Beni Unutma ve Deniz Yıldızı, Beni Affet, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm gibi sinema filmi gibi birçok yapım Ankara'dan çıktı. Milyonları ekrana kilitleyen projeler hem Başkent'in tanıtımına katkı sağlıyor hem de Ankara'ya yeni bir saha açıyor. Son dönemlerin en başarılı polisiye dizilerinden Behzat Ç'de çekimlerinin çoğu Ankara'da yapılan ve binlerce fanatiği olan bir yapım olarak öne çıktı.

HAYATIN İÇİNDEN ROLLER
Usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun başarılı performansı ve ekibinin üstün oyunculuklarıyla diziden birçok karakter günlük yaşama yerleşmeyi başardı. Ankara'yı her yönüyle saran dizi, Türkiye çapında ses getirdi. Bu projede yer alan bazı isimlerin, Ankara'da hayata geçecek yeni bir projede yer alacağı öğrenildi.