Kazan kavun pazarı açılıyor

Giriş Tarihi: 21.8.2013 14:32

Kendisine has tadı ve kokusuyla ünü bütün Türkiye'ye yayılan Kazan kavunu, bu yıl da açılacak olan kavun pazarıyla sofralara konuk olmaya hazırlanıyor.

Her yıl kurulan ve artık geleneksel bir hal alan Kazan Kavun Pazarı bu yıl da Kazan Belediyesi'nin öncülüğünde ilçe girişinde kurulacak. 27 Ağustos Salı günü Kazan girişinde açılacak olan kavun pazarı, özellikle İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi'nden gelen toptancılarla üreticileri buluşturuyor.

Kazan Belediyesi her yıl kavun pazarında bir tören düzenliyor ve pazar alanında hazır bulunan üreticiler arasından kura çekmek suretiyle belirlenen bir üreticiyle pazarlık yapılarak temsili olarak kavun fiyatı belirleniyor. Böylece kavun sezonu açılmış oluyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam toplantılarının dönüşünde Kazan'a uğruyor ve yol boyu açılmış olan kavun tezgahlarından bolca kavun alıyor. Son olarak Başbakan Erdoğan geçtiğimiz yıl Kızılcahamam'dan dönerken konvoyunu Kazan'da bir kavun tezgahının yanında durdurmuş, Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün kendi elleriyle ikram ettiği kavunlardan yemiş, hatta kendisini takip eden basın mensuplarına da kavun ikram etmişti.ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan kavun pazarı açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz