Siteler esnafı sigortasız kaldı

Giriş Tarihi: 30.10.2013

Siteler'deki atölyeler, sigorta sıkıntısı yaşıyor. Oda Başkanı Hüseyin Taklacı, "Atölyeler zor durumda. Yangın çıksa ne yapacağız?" dedi

Türk mobilya sektöründe söz sahibi konumda bulunan Siteler'deki esnaf, sigorta sıkıntısıyla karşı karşıya. Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, Siteler'deki 6 bine yakın boyahane ve mobilya atölyesinin şirketler tarafından sigortalanmadığından yakınarak, "Bunun gerekçesini bilmiyoruz. Esnafımız neden sigortadan yararlanamıyor? Bugün bir yangın çıksa esnaf nasıl zararını karşılayacak?" diye sordu. Başkan Taklacı, sigorta yapılmaması nedeniyle son olarak Kurban Bayramı öncesinde bir esnafın mağdur olduğunu söyledi. Bu kişinin atölyesi için yaptırdığı sigortanın bitiminin ardından ilgili şirket tarafından yenilenmediğini kaydeden Taklacı, "Arefe günü dükkanında yangın çıktı. Atölyesinde 3-4 değerli makinesi vardı. Sigortası olmadığı için zararını karşılayamadı" dedi.

Babacan'a anlattılar
Sigorta konusunda yaşadıkları sıkıntıları Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a da aktardıklarını bildiren Taklacı, Babacan'ın konunun takipçisi olacağını söylediğini belirtti. Babacan'ın talimatıyla esnaf1 Hazine Müsteşarlığı ile sigorta sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda teminatı bulunmayan işletmelere ilişkin bilgilerin sunulması, bu işletmelere risk tespiti için uzman gönderilmesi, uygun kriterleri taşıdığı belirlenen işletmelere sigorta şirketlerince teklif sunulması kararlaştırıldı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Siteler esnafı sigortasız kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz