X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sinema Ankara’da güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sinema Ankara’da güzel

  • Giriş Tarihi: 8.11.2013

Derviş Zaim, Yüksel Aksu, Nebil Özgentürk gibi ünlü yönetmenlerin katılacağı Cer Modern Sinema Atölyeleri, 16 Kasım’da başlayacak

Cer Modern, Ankara Film Evi'nin yürütücülüğünde "sinema atölyeleri" programını 16 Kasım'da yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Can Dündar, Çağ Çalışkur, Derviş Zaim, İpek Bilgin, Mehmet Açar, Mustafa Preşeva, Nebil Özgentürk, Nilgün Öneş, Pınar Bulut, Thomas Balkenhol, Yeşim Tabak, Yüksel Aksu ve daha birçok ismin danışman eğitmen olarak katılacağı atölyeler 9 Şubat'a dek sürecek.

AKLA GELEN HER ŞEY

Uygulamalı müfredatıyla dikkat çeken sinema atölyeleri ile Ankara'daki sinema tutkunları, sektörün duayenleriyle bir araya gelebilecek. Ünlü isimler atölyelerde, film yapım yönetim, kamera önü oyunculuk, sinema yazarlığı, televizyon yazarlığı, belgesel yapım yönetim, kurgu ve film analizi ve sinema eleştirmenliği konularında dersler verecek.

KENDİ PROJENİZİ GELİŞTİRİN

Tüm katılımcılar, senaryodan yönetmenliğe, oyunculuktan kurguya kadar her aşamada yer alacakları projeler geliştirecek. Aynı zamanda yürütücü eğitmenler eşliğinde eserlerinin yapımını sağlayacak. Katılımcılar atölye bitiminde, tüm disiplinlerle koordineli çalışmayı, yaratım ve yapım süreçlerini ve görsel bir ürünün ortaya çıkış serüvenini deneyimlemiş olacak.