X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İlk 'Çocuk Müzesi' Ankara'da açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İlk 'Çocuk Müzesi' Ankara'da açıldı

  • Giriş Tarihi: 19.11.2013

Çocukların oyun eşliğinde eleştirel düşünme becerilerini geliştirebileceği Türkiye'nin ilk ve tek "Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi" Ankara'da hizmete girdi. İlgi çekici ve zengin cihazlarla donatılan merkez, öğrencilerin küçük birer bilim adamı gibi sorgulayıcı araştırma etkinliklerine katılma fırsatı sunacak. Çocuklar burada bitkiler, hayvanlar, meslekler, tarih, coğrafya, gezegenler, oyuncaklar ve fosillerden oluşan farklı bir dünyanın kapısını aralayacak.

OKULU DESTEKLEYECEK

Merkezin kurucusu Kubilay Yalçın, Ankara Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın oluru ile Türkiye'nin "ilk ve tek çocuk müzesi" statüsünü aldığını belirtti. Yalçın, çocukların farklı düşünmesi, hayal güçlerini kullanarak kendilerini ifade etmesi için ortam oluşturmayı amaçladıklarını dile getirdi.

GİRİŞ ÜCRETLİ

Girişin ücretli olduğunu kaydeden Kubilay Yalçın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile işbirliği protokolü yaptıklarını, çocuk müzelerinin sürdürülebilmesi için devlet tarafından desteklenmesi ve sponsorluk gelirinin olması gerektiğini ifade etti.