X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kamu parasıyla cemaate yurt!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kamu parasıyla e yurt!

  • Giriş Tarihi: 3.2.2014

Başkent'te e yakın iş adamı ve derneklerin kamu imkanlarıyla yaptıkları yurtlar yükselirken, "paralel yapı" 'i hedef gösterip operasyon düzenliyor

Başkent'in en değerli bölgelerinden biri olan Çukurambar'da Konya Yolu üzerine inşa edilen Atlantik Eğitim Kurumları'na ait 25 katlı öğrenci yurdunun tamamı, kamu olanaklarıyla yapıldı. Trilyonluk araziyi Gülen'in yakın adamı Akın İpek'in Atlantik AŞ şirketine hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, inşaatı da kendi olanaklarıyla yaptı.

KOŞULSUZ BAĞLILIK

Akın İpek, Koza Davetiyeleri ve Bugün Gazetesi ile Bugün ve Kanaltürk televizyonlarının sahibi. 1999'dan bu yana Amerika Pensilvanya'da yaşayan ve son olarak 17 ve 25 Aralık'ta Türkiye'de siyaseti itibarsızlaştırmak için operasyonlar yaptıran Fethullah Gülen'in yakın adamı. İpek, Fethullah Gülen için söylediği "Bir gülümsemesine bütün servetimi veririm" sözüyle, Gülen'e koşulsuz bağlılığını göstermişti.

ÇUKURAMBAR' DA YAPILIYOR
Akın İpek'in şirketlerinden Atlantik AŞ'nin adını taşıyan Atlantik Eğitim Kurumları, Fethullah Gülen ine bağlı. Dernek, Ankara'nın son dönemde yıldızı parlayan en değerli semti Çukurambar'da, 25 katlı öğrenci yurdunu tamamlamak üzere. Yurdun sadece arazisinin trilyonlarca lira ettiği düşünülüyor.

ALTINDAĞ'DA DA YAPILIYOR
Büyükşehir Belediyesi ayrıca, Altındağ'da da yine bir yurt inşaatı yapıyor. Yine arazisi Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yurdun da Fethullah Gülen cemaatine hibe edileceği belirtiliyor. Altındağ'daki yurt inşaatının yüklenici firması ise yine Gülen cemaatinin iş adamı örgütü TUSKON'a bağlı firmalardan İHK. Yurdun adı henüz belli değil.

İNŞAAT GİDERLERİ BÜYÜKŞEHİR'DEN
Kaba inşaatı tamamlanan, bugünlerde ince işçiliği bitirilmek üzere olan yurt inşaatının ana girişine asılan inşaat künyesinde, yapı sahibi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüklenici firma ise Akın İpek'e ait "Atlantik AŞ" görünüyor. Kamuya ait araziyi Atlantik Eğitim Kurumları'na hibe eden Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, inşaatın tüm giderlerini karşıladığı biliniyor.

TÜRGEV GERÇEĞİ
Fethullah Gülen örgütü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile bazı yakınlarının da yönetiminde yer aldığı 'e İstanbul Fatih'te arazi kiralanmasını suç kapsamına sokmaya çalışıyor. Örgütün polis ve yargı içine sızan mensupları, Silivrikapı'da, imarda yurt yapılmak üzere tahsis edilen arazinin TÜRGEV'e devrini usulsüzlük gibi göstererek, Başbakan Erdoğan'a zarar vermeye çalışıyor. 1996 yılında kurulan İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı (TÜRGEV), geniş kitlelere ulaşınca 2012 yılından itibaren İstanbul, Bursa, Konya ve Artvin gibi illerde, özellikle kız öğrenci yurtları açmaya başladı. Fethullah Gülen örgütünün polis ve yargı içine sızan adamları, 17 Aralık operasyonuyla AK Partili belediyelere ait arazilerin TÜRGEV'e peşkeş çekildiği havasını vermeye çalışıp, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı vurmaya kalkmıştı. İstanbul'da devam eden 17 Aralık soruşturmasına dahil edilen Silivrikapı'daki arsanın, imarda öğrenci yurdu olarak görüldüğü anlaşıldı. Ayrıca arazinin, sit alanı içerisinde yer almadığı ve protokol karşılığı belli bir kira sözleşmesi sonucu 25 yıllığına vakfa devredildiği ortaya çıktı.

kalan karakter 1000

Osman Osman

Bunları Ankara Büyükşehir yapıyor ise Gökçek neden aday gösterildi, neden hala aday, kim aday gösterdi ve herhangi bir hukuki işlem başlatıldı mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 03.02.2014 19:51
musatfa musatfa

melih bey..ne yapıyor ..elleri armuttamı...çözüm bulsun bu talana...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2014 18:37
mehmet mehmet

İyi de bunu yapan akp den belediye başkan adayı gökçek değil mi.Şimdi gökçek hata etmiş oluyor mu,olmuyor mu?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2014 16:38
hüss hüss

Yani diyorsunuz ki; Gökçek' te usulsüzlük yaptı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2014 16:32
alix alix

Gaziosmanpaşa mevlana daki okul cami imarlı idi...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2014 16:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.