X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üç büyükten ortak program
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üç büyükten ortak program

  • Giriş Tarihi: 3.5.2014

Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ortaklığında uluslararası İngilizce doktora ve yüksek lisans programları açılacak. Gazi Üniversitesi (GÜ) Kültür Merkezi'nde "Uluslararası Ortak Lisansüstü Programları Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştaya, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber ve üniversitelerin öğretim üyeleri katıldı.
ÇALIŞTAY YAPILDI
Çalıştayda üniversitelerin ortak doktora ve yüksek lisans programları hakkında bilgi verildi. Türkiye'de ilk olduğu bildirilen uygulamayla İngilizce doktora ve yüksek lisans programları açılacak. Gazi, Ankara, Hacettepe Üniversiteleri ortaklığındaki programa, yerli ve yabancı öğrenciler kabul edilecek. Öğrencilerin İngilizce programla Türkiye'ye gelmeleri, Türkçe öğrenmeleri sağlanacak. Öğrenciler, üniversitelerin her türlü imkanlarından yararlanabilecek, programın sonunda üç üniversitenin imzasının olduğu diploma alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.