X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ramazan'da bir başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ramazan'da bir başka güzel

  • Giriş Tarihi: 28.6.2014

Ramazan'da her yıl büyük ilgi gören Hamamönü bu sene de renklenecek. Belediye Hamamönü'nde birçok etkinlik gerçekleştirecek

Altındağ Belediyesi, Hamamönü ve Hamamarkası'nda gerçekleştireceği etkinliklerle Ankaralılar'a unutulmaz bir Ramazan Ayı sunuyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Ankaralılar için birbirinden güzel programlar organize eden belediye, bu sene de Ankaralılar'ı Hamamönü'nde buluşturacak. Her perşembe Kültür Sanat Evi'nde Kuran-ı Kerim programı yapılacak.

DİNLETİ YAPILACAK

Kültür Sanat Evi'nde pazartesi, salı ve çarşamba akşamları Türk Sanat Müziği dinletisi gerçekleştirilecek. Cuma, cumartesi ve pazar akşamları ise Türk Halk Müziği ile kulakların pası silinecek. Artık bir Ramazan geleneği haline gelen alışveriş stantları da Hamamönü'nde yerini aldı. Stantlarda sadece Ankara'dan değil Türkiye'nin dört bir tarafından getirilen birbirinden ilginç ürünler görücüye çıkacak. Hamamönü'nün artık Ankaralılar için "Ramazan Klasiği" haline geldiğini ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, restore edilen bölgelerin Başkent'in kültür, sanat, tarih ve turizm hayatına büyük canlılık getirdiğini dile getirdi. Tiryaki, Ramazan etkinlikleri kapsamında, Hamamönü ve Hamamarkası'nın buluşma noktası olacağına dikkat çekti.