Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin bilim adamları ODTÜ'de

Giriş Tarihi: 12.7.2014

Gençlik Merkezleri Bilim Topluluğu'na üye 40 genç, ODTÜ'de bilim gezisi yaptı

Gençler zamana yolculuğa çıktı. Mamak Belediyesi Gençlik Merkezleri Bilim Topluluğu'na üye 40 genç, Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisi, Ulaşım Tarihi Sergisi ve Açık Hava Sergisi alanlarını gezerek zaman içinde yolculuğa çıktı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Keşfetmek, araştırmak, merak uyandırmak ve öğrencilerin derslerine birebir destek anlamında bilim merkezlerine ihtiyaç vardır" dedi.

İLK DURAK BİLİM MERKEZİ
Bilim ve Teknoloji Koleksiyonu Sergi Alanı Yerleşkesi'nde gerçekleşen gezi kapsamında öğrencilerin ilk durağı uygulamalı bilim merkezi oldu. "Bilime Dokunun" ilkesiyle tasarlanan deneyler ve düzenekleri yakından gören gençler ardından neolitik devir evi, tunç çağı tablet fırını, demir çağı heykelleri, antik çağ un değirmeni ve zeytinyağı işliği gibi eserlerin sergilendiği Bilim ve Teknoloji Tarihi Sergisi'ni gezdi.

PLANETARYUM KULE YAPILIYOR
Mamak'ın bilimin merkezi olacağını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Başkentliler'i uzayda yolculuğa çıkaracak olan planetarium kulemizin inşaatına hızla devam ediyoruz. Planetaryum kule öğrencilerimize gençlerimize uzayı tanıtacak, güneş sistemini anlatacak. Projemiz çok yakında bitecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin bilim adamları ODTÜ'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz