X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gençlerden bayram ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gençlerden bayram ziyareti

  • Giriş Tarihi: 1.8.2014

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı gençlik merkezlerinde görevli gençler, şehitlik, mezarlık ve huzurevlerini ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı gençlik merkezlerde görevli 3 binin üzerinde genç, şehit ve kimsesizlerin kabirlerinde dua etti. Sevgi evlerindeki çocuk ve gençlerle bir araya gelen gönüllüler, daha sonra huzurevlerindeki yaşlıları ziyaret etti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, manevi değer ve ananelerine göre düzenledikleri etkinliklerde gençlerin çok önemli görevler üstlendiğini belirterek, "Gençlerimizin duyarlılığı geleceğimiz için altın değerinde" ifadelerini kullandı.

GELECEĞİN MİMARLARI

Bakan Kılıç, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu bayram da gençlerimizin, şehitlerimizin kabirlerini ziyaret etmeleri, huzurevlerindeki büyüklerinin ellerini öpmeleri ve benzer aktiviteler, aslında attığımız adımların bir yansıması. Nüfusu bu kadar genç olan bir ülkenin, nüfuz eden bireylerinin olması gerekir. Biz bu yolda adımlar attık. Gençlerimiz de yüzümüzü hiçbir zaman kara çıkartmadı. Çok daha güzel bir geleceğin mimarı genç kardeşlerimizin, milli şuurla önemli işlere imza atmaya devam edeceğine inancım tam."