X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eğitimciler Nesibe Aydın'da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eğitimciler Nesibe Aydın'da buluştu

  • Giriş Tarihi: 27.2.2015
Eğitimciler Nesibe Aydın'da buluştu
Eğitimciler Nesibe Aydın'da buluştu

Nesibe Aydın Anaokulları'ndaki "Günümüz Çocuklarının Gelişen Öğretmeni" sempozyumu eğitimcileri buluşturdu

Nesibe Aydın Anaokulları, Ankara ve çeşitli illerden 32 farklı özel okul, devlet okulu ve eğitim fakültesinden 150'nin üzerinde eğitimciye ev sahipliği yaptı. "Günümüz Çocuklarının Gelişen Öğretmeni" sempozyumu ile mesleki ve kişisel gelişimini önemseyen eğitimcileri bir araya getiren Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, gerçekleştirdiği konferans ile büyük beğeni topladı.

"KENDİNİZİ GELİŞTİRİN"
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğretim üyesi ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı olan Doç. Dr. Feyza Erden, sempozyumun açılış konuşmasında, bir okulun fiziksel koşulları, teknolojik alt yapısı ve kaynakları ne kadar iyi olursa olsun, hiçbirinin çocuğun gelişimi ve eğitimi üzerinde öğretmenlerden daha etkili olmadığını ifade etti. Erden bu nedenle öğretmenlerin kendilerini düzenli olarak geliştirmesi ve yenilemesi gerektiğini kaydetti.

MİNİ VİYOLONSEL DİNLETİSİ
Prof. Dr. Ozan Tunca'nın sempozyum kapsamında gerçekleştirdiği "Klasik Müziğe İlk Adım" semineri ile "60 dakikada klasik müzik" çalışması yapıldı. Katılımcılara klasik müzik hakkında ilginç bilgiler veren Tunca'nın canlı viyolensel performansı da sempozyumu izleyen konukların beğenisini kazandı.