Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zararlı alışkanlıklara karşı 'umut' şenliği

Giriş Tarihi: 31.5.2015
Zararlı alışkanlıklara karşı 'umut' şenliği

Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak bir proje geliştirdi. Zararlı alışkanlıklara savaş açan 'Bir Destek, Bir Umut' projesi renkli anlara sahne oldu

Çocukları kötü alışkanlıklardan korumak için hayata geçirilen projenin ilk uygulaması Yenimahalle Mimar Sinan Ortaokulu'nda gerçekleşti. İlçe Kaymakamı Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, Okul Müdürü ve öğretmenleri ile çok sayıda öğrencinin aileleriyle katıldığı şenlikte bayram havası yaşandı.

OKULLARDA DEVAM EDECEK
Törende konuşan Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Şeker, "Büyükşehir Belediyesi olarak günümüzün önemli sorunlarından biri olan zararlı alışkanlıklardan korunma konulu 'Bir Destek, Bir Umut' projesi ile sizinle birlikteyiz. Bünyemizdeki eğitmen, sosyolog ve psikolog eşliğinde yapılan seminerlerin 'daki okullarda devam edecek. Ayrıca, projeye katılan çocuklara Büyükşehir Belediyesi'nin tatil merkezlerinin bulunduğu Akçay, Akçakoca, Kesikköprü'de tatil imkanı sağlanacak" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayhan ise, "Proje kapsamında, gençleri korumak için ailelerin de dahil edildiği bilgisayar, ritim, tiyatro gibi kurslar açıldı, destekleyen herkese teşekkür ederim" dedi.

YAĞMURA RAĞMEN KATILIM YÜKSEKTİ
Yağışlı havaya rağmen öğrenci ve velilerinin doldurduğu alanda sahneye çıkan Umut Çocukları Korosu, katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. Aşık Veysel'in 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsünü de seslendiren koro katılımcıları doyasıya eğlendirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik alanında çeşitli hediyeler ve ikramların sunulduğu şenlikte çocuklar, Hacivat ve Karagöz oyunlarına ilgi gösterdi. Şenlik, yağmura aldırış etmeden gün boyu eğlenen miniklerin halk oyunları gösterisiyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zararlı alışkanlıklara karşı 'umut' şenliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz