X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yenimahalle'nin çocukları kampta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yenimahalle'nin çocukları kampta

  • Giriş Tarihi: 13.9.2015
Yenimahalle'nin çocukları kampta
Yenimahalle'nin çocukları kampta

Yenimahalle Belediyesi ile ODTÜ Mezunları Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında öğrenciler, "11'inci Yaz Çalışma Kampı" için İzmir'e gitti

Yenimahalle Belediyesi'nin eğitime destek projeleri devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Çiğdemtepe, Pamuklar ve Yakacık bölgelerinden seçilen 15 çocuk, 23 gönüllü ve 2 anne, yaz çalışma kampı için yola çıktı. Kamp kapsamında çocukların hem sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunuluyor hem de derslerine yardım ediliyor. 2009'dan beri faaliyet gösteren Ankara Gönüllü Takımı, her yaz tatil yapmayan öğrencileri İzmir Seferihisar'a götürerek yaz kampı yaptırıyor. Tüm masrafların Yenimahalle Belediyesi tarafından karşılandığı 11'inci Yaz Çalışma Kampı'nda öğrenciler, çeşitli konularda bilinçlendirilerek, toplumsal konularda bilgi sahibi oluyor.

Kamp 5 gün sürecek

Belediyenin tam destek verdiği proje ile öğrencilerin eğitimde ve sosyal hayatta başarılı olmaları amaçlanıyor. Kampa seçilen öğrenciler, 5 gün boyunca ODTÜ'lü abla ve abilerinden çeşitli konularda eğitim alıyor ayrıca gezi sırasında Efes Antik Kenti'ni görme fırsatı da buluyor.