Duatepe'de coşku ve hüzün bir arada yaşandı

Giriş Tarihi: 15.9.2015
Duatepe'de coşku ve hüzün bir arada yaşandı

Sakarya Zaferi'nin 94'üncü yıldönümü etkinlikleri Polatlı Duatepe'de gerçekleştirildi. Topçu ve Füze Okulu'nun sahnelediği Sakarya Savaşı canlandırması beğeniyle izlendi

Polatlı Duatepe'de Sakarya Zaferi'nin 94'üncü yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen törende coşku ve hüzün bir arada yaşandı. Törende konuşan tarihçi Prof. Dr. Ömer Turan, "Milli Mücadele büyük destanın adıdır. Cahillere ve hainlere karşı yapılan bir mücadeledir. Çamaşırlarını, çarıklarını, çoraplarını ve yiyeceklerinin yüzde 40'ını güvendiği liderine ve ordusuna veren milletin mücadelesidir Sakarya Savaşı" dedi. Konuşmanın ardından, Sakarya Meydan Muharebesi, Topçu ve Füze Okulu'nda görevli personel ve Polatlı Belediye Tiyatrosu'nca, verilen bilgiler eşliğinde canlandırıldı. Gösterinin sonuna "Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık" yazılı pankart açıldı. Tören, helikopter ve jetlerin geçişiyle son buldu.

Yoğun katılım
Duatepe'deki töreni AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, EDOK Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu da izledi.

Ertuğrul SUBAŞI / AA
ARKADAŞINA GÖNDER
Duatepe'de coşku ve hüzün bir arada yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz