X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Suriyeli aile başkentte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Suriyeli aile başkentte

  • Giriş Tarihi: 7.5.2016
Suriyeli aile başkentte
Suriyeli aile başkentte

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerinden dolayı teşekkür etmek için ’den bisikletle yola çıkan Suriyeli aile başkente geldi

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin, Cumhurbaşkanı 'a desteklerinden dolayı teşekkür etmek için 'den bisikletle yola çıkan Suriyeli sığınmacı aileyi, makamında kabul etti. Eşi Mey Besrini, çocukları 3 yaşındaki Hamza ve 6 aylık Huzeyfe'yle birlikte yaklaşık 1200 kilometre pedal çevirerek 23 günde Ankara'ya ulaşan Suriyeli sığınmacı Mülhem El Said'i kapıda karşılayan Gökşin, çocuklarla da yakından ilgilendi. Suriye'deki savaştan kaçarak 3 yıl önce Mardin'in Midyat ilçesine sığındıklarını belirten El Said, sığınmacılara kucak açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etmek için ailesiyle birlikte Mardin'den yola çıktığını söyledi.

TEŞEKKÜRLERİ TOPLADILAR
El Said, 23 günlük bisiklet yolculuğu sırasında uğradıkları şehirlerde görüştükleri Suriyeli sığınmacılar ve öğrencilerin teşekkür mesajlarını de bir defterde topladıklarını kaydederek, bu defterle birlikte, kendi yazdığı şiiri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunmak istediğini ifade ette. El Said, Ali Gökşin'den de deftere yazı yazmasını istedi. Ali Gökşin de bu isteği geri çevirmeyerek, yazısında, Suriyeli sığınmacılara kucak açan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.