Altınköy sizi bekliyor

Giriş Tarihi: 15.5.2016
Altınköy sizi bekliyor

Ziyaretçilerine Türk gelenek ve göreneklerini daha yakından tanıma, köy hayatının inceliklerini yerinde görme imkanı sunan Altınköy Müzesi’nde bu hafta kaval yapımı öğretilecek

Köy hayatının tüm güzelliklerini, gelenekleriyle birlikte şehre taşıyan Altınköy Müzesi, düzenlediği etkinliklerle ziyaretçilere anlar yaşatıyor. Ziyaretçilerine Türk gelenek ve göreneklerini daha yakından tanıma, köy hayatının inceliklerini yerinde görme imkanı sunan Altınköy Açık Hava Müzesi, aynı zamanda kültürel değerleri de gelecek nesillere aktarıyor. Müze bu hafta sonu kaval yapımı, mozaik yapımı, buğday sapı örücülüğü, semer yapımı, keçe yapımı ve topaç yapımı etkinlikleri yer alacak.

ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Altınköy'ün özellikle çocuklar için çok önemli bir eğlenme ve öğrenme yeri olduğunu belirten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki "Çocuklarımız burada doğal hayatın tüm geleneklerini, köy hayatının tüm güzelliklerini ve yurdumuzun çeşitli yörelerinin etkinliklerini görebiliyor. Ayrıca pek çoğunu da yaşama imkanı buluyor. Tüm çocuklarımızı Altınköy'deki bu güzellikleri yakından görmeye davet ediyorum" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınköy sizi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz