X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Parklara kütüphane geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Parklara kütüphane geldi

  • Giriş Tarihi: 14.7.2016
Parklara kütüphane geldi
Parklara kütüphane geldi

Pursaklar Belediyesi, örnek bir uygulamaya daha imza atarak parklara “mini” kütüphaneler yerleştirmeye başladı. Hizmetten ilçe sakinleri de memnun kaldı

Eğitime verdiği desteklerle kamuoyunda takdir kazanan Pursaklar Belediye Başkanı , örnek bir uygulamaya daha imza attı. Pilot olarak Meydanı'nda başlatılan "Parklara lık" uygulaması her geçen gün daha da yaygınlaştırılacak. Amaçlarının parklarda vakit geçirenlerin kitap okumasını sağlamak olduğunu belirten Başkan Çetin "Pursaklar'da okuma seferberliği başlattık. Yıllardır bunu devam ettiriyoruz" dedi.

"İLK EMİR 'OKU'DUR"
Ramazan ayında binlerce veli ve öğrenciye kitap okuttuklarını, şimdi de parklara mini kitaplıklar yerleştirerek burada vakit geçiren vatandaşları okumaya teşvik ettiklerini söyleyen Çetin, "İstiyoruz ki hemşerilerim zamanı iyi değerlendirsin, daha çok okusun. Çünkü Rabbimizin ilk emri 'Oku'dur" şeklinde konuştu.

10 PARKA DAHA KONULACAK
İlk olarak Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı'ndaki bir parkta başlatılan pilot uygulama, "Şehit Salim Akgül Parkı" gibi merkezi konumda bulunan 10 farklı parkta daha hayata geçecek. Uygulamadan memnun kalan ve kitaplara büyük ilgi gösteren vatandaş ise parklarda kitap okumanın güzelliğini keşfettiren Başkan Çetin'e teşekkür etti.