FETÖ’nün izi tarlada sürüldü

Giriş Tarihi: 3.9.2016
FETÖ’nün izi tarlada sürüldü

Akıncı Üssü'ne komşu Fethiye Mahallesi Muhtarı Gürağaç'ın 3 bilgisayar bulduğu tarlada dün arama yaptı. Ekipler darbeci askerlerin kaçarken attığı rütbe, eğitim bombası ve bellek buldu

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olması üzerine karargah olarak kullandıkları Akıncı Hava Üssü'nden kaçan darbeci askerlere ait bazı malzemeler, üssün yakınındaki kavun tarlasında bulundu. Arama çalışmasına İl Komutanlığı'na bağlı 60 personel ve özel eğitimli arama köpekleri katıldı. Aramalar sonucunda kavun tarlasında, askeri kamuflaj ve rütbeler, kredi kartları, ehliyet, pasaport ve taşınabilir bilgisayar belleğinin yanı sıra eğitim bombası gibi birçok malzeme ele geçirildi. Malzemeler, olay yeri inceleme ekipleri tarafından muhafaza altına alındı.

MUHTAR 3 BİLGİSAYAR BULMUŞTU
Kazan'a bağlı Fethiye Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Gürağaç geçtiğimiz gün tarlasından kavun toplamaya gittiğinde 3 bilgisayar bulup, jandarmaya teslim etmişti. Gürağaç'ın ihbarı üzerine Akıncı Üssü'nün kuzeyinde bulunan tellerden atlayarak kaçan darbeci askerler tarafından tarlada bırakılan bilgisayar ve cep telefonu gibi malzemelere el konulmuştu.

200 BİN DOLAR ÇIKTI
Kazan'da 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı yakınlarında bir çoban tarafından içinde 200 bin olduğu iddia edilen çanta bulundu. Çanta jandarmaya teslim edildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün izi tarlada sürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz