Çankayalılar toz içinde

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Çankayalılar toz içinde

Çankayalılar bugünlerde adeta toz isyanı başlattı. Emek Mahallesi sakinleri, susuz yapılan yıkıma tepki gösterirken Birlik sakinleri ise temizlik aracının çevreye saçtığı toza tepki gösterdi

Çankaya'nın Emek Mahallesi 73. Sokak'ta ikamet eden vatandaşlar güne adeta toz bulutu ile uyandı. Sokakta eski bir binada yıkım yapan firmanın susuz ve brandasız bir şekilde işlem yapması nedeniyle mahalle toz içinde kaldı. Evlerinin ve arabalarının sokakta toz içinde kaldığını belirten mahalle sakinleri kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde yapılan yıkım işlemini Çankaya Belediyesi'ne şikâyet etti.

"DEPREM OLDU SANDIK"
Yıkım sırasında adeta deprem olmuş gibi evden fırladıklarını belirten mahalle sakini Osman Yazıcı, "Normal şartlarda yıkımlar çevrede önlem alınıp yapılır ve yıkım esnasında su dökülür. Ancak yıkımı yapan firmanın bu tür önlemler almaması nedeniyle evlerimiz toz içerisinde kaldı. Mahalleyi öyle bir toz bulutu kapladı ki göz gözü görmez oldu. Evlerimizden deprem olmuş gibi fırladık. Ne evimiz kaldı, ne arabamız. Bütün mahalle olarak şimdi evlerimize temizlikçi çağırdık" ifadelerini kullandı.

'TEMİZLEMESE DAHA İYİ'
Bir diğer toz isyanı yaşayan mahalle ise Birlik'teki 408. Sokak sakinleri oldu. Çankaya Belediyesi'ne ait temizlik aracının sokakları süpürdüğü sırada etrafa toz saçtığını belirten mahalleliler, "Bu nasıl temizlik" diyerek belediyenin konu ile ilgili biran önce önlem almasını istedi. Evlerinde otururken toz içinde kaldıklarını belirten bir mahalle sakini, "Çankaya Belediyesi'nin temizlik aracı sözde mahalleyi temizliyor ama daha çok etrafı kirletiyor. Evimizin balkonuna ne çamaşır asabiliyoruz ne de bir şey koyabiliyoruz. Bu nasıl temizlik anlamadım. Hiç temizlemeseler daha iyi" şeklinde konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankayalılar toz içinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz