X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale Ruhu Üç İle Daha Taşınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çanakkale Ruhu Üç İle Daha Taşınacak

  • Giriş Tarihi: 22.2.2015 11:28
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILI NEDENİYLE DÜZENLEDİĞİ “ÇANAKKALE BİR HİLAL UĞRUNA” ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR.
Çanakkale Ruhu Üç İle Daha Taşınacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çanakkale Zaferinin 100.Yılı nedeniyle düzenlediği “Çanakkale Bir Hilal Uğruna” etkinliği devam ediyor.
Çanakkale ruhunu bir nebze olsun hissettirmek, bir olma, birlik olma duygusunu yeniden yaşatabilmek amacıyla gerçekleştirilen program önümüzdeki hafta üç ilde daha gençlerle bir araya gelecek.
“Çanakkale Bir Hilal Uğruna“ programının Çanakkale ayağı 24 Şubat Salı günü gerçekleşecek. 18 Mart Üniversitesi İçdaş Kongre Merkezi’nde düzenlenecek program saat 17.00’de başlayacak.
Serdar Tuncer’in moderatörlüğünde sürecek olan etkinlik daha sonra 25 Şubat saat 18.30’da Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 26 Şubat saat 17.00’de Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gençlerle buluşacak. Düzenlenen programlarda, Çanakkale Savaşı ile ilgili şiirler okunacak, türküler söylenecek ve bu büyük zafer sırasında yaşanan olayların bir nebze de olsa anlaşılması için hatıralar ve asker mektupları üzerinden anlatılacak.
Çanakkale ile ilgili tarihi görüntülerden oluşan bir projeksiyon gösterisi de program içeriğinde yer alacak.