X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Işıklı Mantarlar Yayalara Kolaylık Sağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Işıklı Mantarlar Yayalara Kolaylık Sağlıyor

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:44
KENTE ESTETİK KAZANDIRMAYI HEDEFLEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KALDIRIM ÜZERLERİNE YERLEŞTİRDİĞİ ‘IŞIKLI MANTARLAR’ İLE YAYALAR İÇİN FARKLI TASARIMLARA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR.
Işıklı Mantarlar Yayalara Kolaylık Sağlıyor

Kente estetik kazandırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, kaldırım üzerlerine yerleştirdiği ‘ışıklı mantarlar’ ile yayalar için farklı tasarımlara imza atmaya devam ediyor.
Üst geçit altlarında LED’li aydınlatma sistemiyle yayaların güvenliğini sağlamaya yönelik uygulamalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kaldırım üzerlerine de ışıklı mantarlar yerleştiriyor.
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından Akköprü üst geçit altındaki kaldırımlar üzerine konulan ışıklı mantarlar, sürücülerin köprü altında akan trafikte yol güvenliğini sağlarken, kaldırımlara park yapılmasını da engelleyerek yayaların rahat hareket etmesine yardımcı oluyor.
HEM ESTETİK HEM GÜVENLİK SAĞLIYOR
Yollarda karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayaların kaldırımları kolayca fark edebilmelerini sağlayan ışıklı mantarlar aynı zamanda köprü altını aydınlatarak güvenli bir ortam oluşturuyor.
Sürücülerin kaldırımları işgal etmemesi için kaldırımlara yerleştirilen ışıklı mantarlar, Akköprü üst geçit altına hem estetik hem de işlevsellik kazandırırken, uygulama Başkentlilerin de beğenisini kazanıyor.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ışıklı mantarların farklı bölgelerde de uygulamalarının yapılacağını bildirdi.