X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Acıbadem Ankara Hastanesi’ Nden Stm Çalışanlarına Sağlıklı Beslenme Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Acıbadem Hastanesi’ Nden Stm Çalışanlarına Sağlıklı Beslenme Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 13:09
TOPLUMDA SAĞLIK BİLİNCİ OLUŞTURMA MİSYONU İLE HAREKET EDEN ACIBADEM ANKARA HASTANESİ, SOSYAL SORUMLULUK KAPSAMINDA DÜZENLEDİĞİ BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR.
Acıbadem Ankara Hastanesi’ Nden Stm Çalışanlarına Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Toplumda sağlık bilinci oluşturma misyonu ile hareket eden Acıbadem Hastanesi, sosyal sorumluluk kapsamında düzenlediği bilgilendirme eğitimlerine devam ediyor.
STM Grubu çalışanlarına yönelik düzenlenen “Sağlıklı Beslenme Eğitimi”, Acıbadem Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Güler’in sunumuyla gerçekleşti.
Dyt. Merve Güler; Büyüme ve gelişmenin sağlanması, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin doğru kullanılması gerektiğini ve sağlıklı bir yaşamın ancak yeterli ve dengeli beslenme ile mümkün olacağını belirtti.
Yeterli ve Dengeli Beslenmeyi, bireyin yaşına, cinsiyetine, fiziksel aktivitesine göre ihtiyacı olan enerjinin ve besin ögelerinin yeterli ve dengeli bir şekilde vücuda alınması olarak tanımlayan Merve Güler, sağlıklı beslenmenin sağlanması için az ve sık beslenme, öğün atlamama, bol su tüketimi, lifli gıdalar tüketilmesi gerektiğini vurguladı.