X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tandoğan Meydanı’nın Adı Değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tandoğan Meydanı’nın Adı Değişti

  • Giriş Tarihi: 13.4.2015 23:18 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 00:59
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MECLİS TOPLANTISI’NDA, TANDOĞAN MEYDANI’NIN ADI ANADOLU MEYDANI OLARAK DEĞİŞTİRİLİRKEN, İNCEK BULVARI’NA İSE GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE MAKAMINDA TERÖRİSTLERCE ŞEHİT EDİLEN SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ'IN ADI VERİLDİ. İNCEK BUL
Tandoğan Meydanı’nın Adı Değişti

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Tandoğan Meydanı’nın adı Anadolu Meydanı olarak değiştirilirken, İncek Bulvarı’na ise geçtiğimiz günlerde makamında teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adı verildi. İncek Bulvarı’nın adı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı oldu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında yapılan meclis toplantısında gündeme ilişkin maddeler görüşüldü. Meclis toplantısında önce gündemde yer alan Tandoğan Meydanı’nın isminin “Anadolu Meydanı” olarak değiştirilmesine ilişkin İsimlendirme Komisyonu raporu görüşüldü. Görüşmelerin ardından Tandoğan Meydanı’nın isminin Anadolu Meydanı olarak değiştirilmesi AK Partili ve bağımsız üyelerin oylarıyla kabul edildi. CHP’li üyeler ret oyu verirken, MHP’li üyeler ise çekimser kaldı. Böylece 99 oyla kabul edilen Anadolu Meydanı ismi meclisten geçti.
ŞEHİT SAVCI’IN ADI İNCEK BULVARI’NA VERİLDİ
Toplantıda, geçtiğimiz günlerde makamında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adının İncek Bulvarı’na verilmesine ilişkin Başkanlık yazısı da ele alındı. Yapılan görüşmelerde meclis üyelerinin oy birliğiyle İncek Bulvarı’nın adı İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı olarak değiştirildi.