X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tekerlekli Sandalyesiyle Meclise Gelip Kaydını Yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tekerlekli Sandalyesiyle Meclise Gelip Kaydını Yaptırdı

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
YAĞMUR ALTINDA TEKERLEKLİ SANDALYESİ İLE İLERLEMEYE ÇALIŞIRKEN, BİR GENCİN ŞEMSİYE TUTTUĞU VE BU ANIN İHA MUHABİRİ TARAFINDAN GÖRÜNTÜLENDİĞİ BURSA’DA AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN BENNUR KARABURUN, MAZBATASINI ALDIKTAN SONRA MECLİSE GELDİ VE KAYD
Tekerlekli Sandalyesiyle Meclise Gelip Kaydını Yaptırdı

2 yıl önce Bursa’da İHA muhabirinin çektiği fotoğraf ile gündeme geldikten sonra AK Parti’den milletvekili seçilen Bennur Karaburun, kayıt yaptırmak üzere Meclis’e geldi.
Yağmur altında tekerlekli sandalyesiyle ilerlemeye çalışırken, bir gencin şemsiye tuttuğu ve bu anın İHA muhabiri tarafından görüntülendiği Bursa’da, AK Parti’den milletvekili seçilen Bennur Karaburun, mazbatasını aldıktan sonra Meclis’e geldi ve kaydını yaptırdı.
Meclis’teki ilk gününde gazetecilerin sorularına cevap veren Bennur Karaburun, “Karşılama çok güzel. Çok heyecanlıyım. Engelli bir vekil olarak burada olmak çok güzel. Bundan sonraki süreçte engelli kardeşlerimizin, kadınlarımızın, vatandaşlarımızın vekili olmak için elimden geleni yapacağım” dedi.
Meclisin engelli bir vekile hazır olup olmadığının sorulması üzerine Karaburun, “Rampa ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Benim en çok sıkıntı çektiğim konulardan birisi” açıklamasında bulunurken, süreçte kendisini nelerin zorladığını sorulması üzerine, “Ben hiçbir zorluk yaşamadım. Çok güzel destekleyici bir güç ile burada olduğumu biliyorum” ifadelerini kullandı.