X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Doktor Babalar Görevi Çocuklarına Devretti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Doktor Babalar Görevi Çocuklarına Devretti

  • Giriş Tarihi: 25.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 16:48

Çocuklar, Babalar Günü’nde hayatlarında ilk rol model olarak benimsedikleri babalarının mesleklerini ellerinde steteskop, sırtlarında doktor önlükleriyle birebir yaşayarak öğrendi.
Çocukların hayatlarında ilk rol model olarak benimsedikleri babalarının meslekleri konusunda hep meraklı olduğunu kaydeden Acıbadem Hastanesi Direktörü A. Nihan Karaçam Salkaya, meslek seçiminde de bu durumun önemli etkisi olduğunu ifade etti. Çocukların kahraman olarak gördüğü ebeveynlerinin izinden giderek, onunla aynı mesleği yapmak isteyeceklerini söyleyen Salkaya, “Biz de sağlık alanında hizmetlerimizin geleceğimiz olan genç nesiller tarafından devam ettirilmesi için bu Babalar Günü’nde ‘Babamın Doktoruyum’ projesini hayata geçirmeye karar verdik” dedi.
Salkaya, proje kapsamında Acıbadem Ankara Hastanesi’nde görevli doktor babaların çocuklarına mesleği yaşama olanağı sunacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi:
“Acıbadem Babaları, proje kapsamında çocuklarını hastaneye getirerek mesleklerini öğretti. Çocuklar, babasıyla steteskopuyla sırt dinledi ve bizzat babasından doktorluk mesleğinin inceliklerini öğrendi. Herkesin hayatında var olmayı kısa sürede başaran Acıbadem Ankara Hastanesi olarak bundan böyle sıkça düzenlemeyi planladığımız etkinliklerle büyük küçük her yaşa hitap edeceğiz.”