X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TİKA Kamerun’da Çocuk Haftası Kutlamalarına Destek Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TİKA Kamerun’da Çocuk Haftası Kutlamalarına Destek Verdi

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 15:31
TİKA, KAMERUN'DAKİ ÇOCUK HAFTASI KUTLAMALARINA DESTEK VERDİ.
TİKA Kamerun’da Çocuk Haftası Kutlamalarına Destek Verdi

Afrika’da kutlanılan “Çocuk Haftası” etkinlikleri Kamerun’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) destekleriyle gerçekleştirildi.
TİKA, Kamerun’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kamerun’da önemli projelere imza atan TİKA tarafından “Çocuk Haftası” etkinliklerine destekte bulunuldu.
Her yıl Afrika’da Çocuk Haftası olarak gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Kamerun’da bu yıl yapılan kutlamalar TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirildi. Kamerun Sosyal İşler Bakanlığı ve CHANTAL BIA Vakfıyla birlikte yürütülen faaliyetlerde Kamerun’un 10 farklı eyaletinden gelen 180 çocuk hafta boyunca Kamerun’un Başkenti Yaounde’de farklı etkinliklere katıldı.
Faaliyetlerin yapıldığı yerlerden biri olan Yaounde 1 Üniversitesi’nde açılan TİKA standı büyük ilgi gördü. Yetkililer söz konusu etkinliklere verilen destek dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. Önümüzdeki günlerde Kamerun’da çocuklara yönelik TİKA tarafından yeni projelerin yapılması planlanıyor.