Eğitim-bir-sen Basın Mensuplarına İftar Verdi

Giriş Tarihi: 4.7.2015 01:58 Güncelleme Tarihi: 4.7.2015 04:07
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Hep koalisyon dönemlerinde kaybetmiştir; 54’üncü Hükümet istisna. Sıkıntılar yaşadığımız bütün dönemler, koalisyon hükümetleri dönemi olmuştur. Koalisyon dönemlerinde Türkiye, sadece ekonomik anlamda irtifa kaybetmemiştir” dedi.
Eğitim-Bir-Sen’in Genel Merkezi’nde basın mensuplarına iftar yemeği verildi. Yemeğe Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
İftar yemeği sonrası konuşan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Memur-Sen ailesi olarak bizim temel temennimiz, ülkede tek partili bir hükümetin olmasıdır. Çünkü Türkiye hep koalisyon dönemlerinde kaybetmiştir; 54’üncü Hükümet istisna. Sıkıntılar yaşadığımız bütün dönemler, koalisyon hükümetleri dönemi olmuştur. Koalisyon dönemlerinde Türkiye, sadece ekonomik anlamda irtifa kaybetmemiştir, Türkiye’deki paramiliter yapıların, bazı derin odakların, bazı derin yapıların yuvalandığı, yapılandığı ve filizlendiği dönemler olmuştur. Çünkü güçlü iktidarın olmadığı yerde, iktidarları oluşturan siyasilerin kendi arasında uyum problemi yaşadığı ve çok fazla mesafe alamayıp, daha sonra seçimin gündeme geldiği o ortamların tamamında, Türkiye irtifa kaybetmiştir” ifadelerini kullandı.
Bugün ki gelinen noktada, Türkiye’nin bir an önce, halkın iradesi doğrultusunda bir hükümet ortaya çıkarması gerekiyor diyen Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:
“Eğer erken seçim kararı alınacaksa bu anlamda bir yol haritasının toplum önüne konularak, bir boşluk oluşturulmaması gerekiyor. Türkiye ne zaman seçim dönemine girse, medeniyet coğrafyamızdaki ülkelerdeki mühendislik olayları bir anda hızlanıyor, dolayısıyla bir bakıyorsunuz Arakan’daki insanlar Tayland açıklarında denizde 6 bin kişi ölüme terk edilmiş bir fotoğraf dünya gündemine düştü. Doğu Türksistan’da, insan onurunun hiçe sayıldığı; seyahatın izne, doğumun plana, gündelik hayatın zindana, kültürün talana, toprağın işgale altında olduğu o topraklarda, her Ramazan aynı fotoğrafları, aynı sistematik işkenceleri ve öldürmeleri görüyoruz. Bunun için de Memur-Sen ailesi olarak Türkiye genelinde, 81 ilde eşzamanlı olarak eylem yaparak toplum vicdanını dile getirdik.”
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim-bir-sen Basın Mensuplarına İftar Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz