X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TİKA’dan, Nijer’de 800 Kişiye Gıda Yardımı Ve İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

TİKA’dan, Nijer’de 800 Kişiye Gıda Yardımı Ve İftar

  • Giriş Tarihi: 16.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) TARAFINDAN NİJER’DE İHTİYAÇ SAHİBİ 800 AİLEYE GIDA YARDIMI YAPILIRKEN BAŞKENT NİAMEY’DE YAKLAŞIK 400 KİŞİNİN KATILDIĞI 2 İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ.
TİKA’dan, Nijer’de 800 Kişiye Gıda Yardımı Ve İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer’de ihtiyaç sahibi 800 aileye gıda yardımı yapılırken başkent Niamey’de yaklaşık 400 kişinin katıldığı 2 iftar programı düzenlendi.
TİKA Dünya’nın en fakir ülkesi Nijer’de faaliyetlerine Ramazan’da da devam ediyor.
Başkent Niamey’de yaklaşık 400 kişilik bir iftar Sofrası kuran TİKA Nijer halkının yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. İftar programına, Nijer Büyükelçisi Hüseyin Özdemir de iştirak etti.
TİKA adına programa iştirak eden Dr. Ali Özgün Öztürk, TİKA’nın bu tarz programları gelenekselleştirdiğini ve böyle güzel programların artarak devam edeceğini ifade etti.
TİKA düzenlediği ikinci bir iftar programıyla da Türk misyonunu, Türk işadamlarını ve STK temsilcilerini Nijerli yöneticilerle buluşturdu.
TİKA iftar programlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi yaklaşık 800 aileye gıda yardımında bulundu. Kogoru köyünde ve Tera bölgesinde dağıttığı Ramazan paketiyle her daim mazlum halkın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Dağıtımlara büyükelçimiz Hüseyin Özdemir’in yanı sıra köy şefleri, bölge valisi ve belediye başkanı da iştirak etti.