X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatını Öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatını Öğrendi

  • Giriş Tarihi: 6.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:12
AB PROJESİ KAPSAMINDA MACARİSTAN, POLONYA, FİNLANDİYA VE İSPANYA’DAN MANAVGAT’A GELEN 8 ÖĞRENCİ VE 8 ÖĞRETMEN İBRAHİM SÖZEN GENÇLİK MERKEZİ’Nİ ZİYARET EDEREK EBRU SANATINI ÖĞRENDİ.
Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatını Öğrendi

AB Projesi kapsamında Macaristan, Polonya, Finlandiya ve İspanya’dan Manavgat’a gelen 8 öğrenci ve 8 öğretmen İbrahim Sözen Gençlik merkezi’ni ziyaret ederek Ebru sanatını öğrendi.
MATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin AB Hayat Boyu Öğrenme Erasmus Okul Ortaklığı kapsamında düzenlediği PANGEA isimli projenin davetlisi olarak Macaristan, Polonya, Finlandiya ve İspanya’dan Manavgat’a gelen 8 öğrenci ve 8 öğretmen, Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek Ebru sanatını öğrendi. Okulun İngilizce Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Metin Gelmez ile birlikte Ebru sınıfını ziyaret eden yabancı öğrenci ve öğretmenleri Ebru Dersi Öğretmeni Zuhal Candemir ve ebru öğrencileri ağırladı. Zuhal Candemir, misafir öğrencilere ebru sanatı ile ilgili olarak bilgilendirdikten sonra onların uygulamasına izin verdi. Yabancı öğrenci ve öğretmenler ebru denemesi yaparken oldukça eğlenceli anlar yaşadı. Türk kültürüne ait geleneksel ebru sanatını öğrendikleri için çok memnun olduklarını dile getiren öğrenciler, yaptıkları örnekleri de ülkelerine götürerek yakınlarına göstereceklerini söyledi.