X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Demre’de İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Demre’de İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:30
ANTALYA’NIN DEMRE İLÇESİNDE, İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ DOLAYISIYLA PROGRAM DÜZENLENDİ. (SUAT METİN /ANTALYA-İHA)
Demre’de İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

’nın Demre ilçesinde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Beymelek Karabibik Kültür Salonu’nda düzenlenen programa, Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hasan Erdoğan, Büyükşehir İlçe Hizmet Birimi Koordinatörü Veli Sertbaş, Demre Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Akbudak, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
İstiklal Marşı’nın kabulünün Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Köşkerler İlköğretim Okulu Müdürü Şeref Altundağ yaptı. Altundağ yaptığı konuşmada, “Dünya var oldukça, Türkiye, Türkiye var oldukça da İstiklal Marş sonsuza kadar var olacak. Bizler ulu bir çınarın yapraklarıyız. Buradan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bizlere bıraktığı bu kutsal marşımızın değerini bir kez daha anlarken, Akif’in ruhunun şad olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı kısa film gösterimi yapıldı, şiirler okundu. Son olarak yine öğrencilerin hazırladığı sunum salondakilere duygu yüklü anlar yaşattı.
Program sonunda şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler, Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, İlçe Garnizon Komutanı Jan. Üstğ. Hasan Erdoğan, Belediye Başkan Yard. Faruk Akbudak ve Demre Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kutsal Kaya tarafından ödüllendirildi.