X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kursiyerlerden Aesob Başkanı Sevimçok’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kursiyerlerden Aesob Başkanı Sevimçok’a Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
MESLEKİ EĞİTİM VE KÜÇÜK SANAYİ DESTEKLEME VAKFI (MEKSA), EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, İŞ-KUR VE AESOB TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN PROJE KAPSAMINDA AESOB EĞİTİM BİNASI’NDA MESLEK EDİNDİRME KURSLARINA DEVAM EDEN KURSİYERLER VE ÖĞRETMENLERİ AESOB BAŞKANI ABDULLAH SEVİMÇ
Kursiyerlerden Aesob Başkanı Sevimçok’a Ziyaret

Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA), Emniyet Müdürlüğü, İş-Kur ve AESOB tarafından yürütülen proje kapsamında AESOB Eğitim Binası’nda meslek edindirme kurslarına devam eden kursiyerler ve öğretmenleri AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ettiler.
Mesleki Eğitim ve Küçük Sanayi Destekleme Vakfı (MEKSA), Emniyet Müdürlüğü, İş-Kur ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) tarafından yürütülen proje kapsamında AESOB Eğitim Binası’nda meslek edindirme kurslarına devam eden kursiyerler ve öğretmenleri AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret ederek, kendilerine sağlamış olduğu imkanlar için teşekkür ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Sevimçok, göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime ayrı bir önem verdiğini belirterek, AESOB Eğitim Binası’nda devam eden meslek edindirme kurslarıyla pek çok gencin koluna altın bilezik taktıklarını belirtti.
Kursiyerlere tavsiyelerde de bulunan Sevimçok, “Orası sizler için bir üniversite. Hepiniz mesleklerinizin kıymetini bilin. Kendinizi geliştirin. Size nasıl bir şey öğretiyorlarsa sizde başkalarına öğreterek ömrünüzü faydalı bir şekilde geçirin. Aslında meslek sırrı diye bir şey yoktur. Asıl meslek sırrı, işini doğru, düzgün ve hilesiz olarak yapmaktır. Kaliteli yapmaktır” dedi.
Toplam 107 kursiyerin halen eğitim gördüğü AESOB Eğitim Binası’nda, aşçı yardımcısı, pastacılık, kuaförlük, kat hizmetleri ve ön büro rezervasyon gibi dallarda kursiyerlere MEKSA eğitimcileri tarafından uygulamalı dersler veriliyor.