X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Haftası’nı Kutluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Haftası’nı Kutluyor

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ÜNLÜ YAZARLAR DOĞAN HIZLAN VE CANAN TAN’I OKURLARIYLA BULUŞTURDU.
Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Haftası’nı Kutluyor

Büyükşehir Belediyesi, Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında ünlü yazarlar Doğan Hızlan ve Canan Tan’ı okurlarıyla buluşturdu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğan Hızlan Kütüphanesi, Türk Kütüphaneciler Derneği Antalya Şubesi ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri, Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen “Canan Tan ve Doğan Hızlan Okur-Yazar Buluşması” ile başladı.
AVRUPA’DA KÜTÜPHANELER BAŞYAPIT
Edebiyata, yazarlığa ve kütüphanelere dair keyifli bir sohbetin yaşandığı etkinlikte Doğan Hızlan ve Canan Tan, edebiyatla tanışmalarını ve yazarlık süreçlerini anlattı. Kütüphanelerin önemine dikkat çeken Doğan Hızlan, Türkiye’de kütüphanelerin eksikliğine dikkat çekerek, Asya’dan Avrupa’ya kadar kütüphanelerin birer mimari başyapıt olarak inşa edildiğini ve bu şekilde hizmet verdiğini belirtti.
YAZARLIK HAYAL GÜCÜYLE İLGİLİ
Kütüphaneciler Derneği tarafından 2010 yılında en çok okunan yazar ödülüne layık görülen Canan Tan, kendisine sıkça yöneltilen “Nasıl yazar olunur?” sorusuna, yazarlığının ilk dönemlerinde çok okuyarak cevabını verdiğini ancak daha sonra bunun daha çok hayal gücüyle ilgili olduğunu anladığını ifade etti.
Söyleşinin ardından Türk Kütüphaneciler Derneği Antalya Şube Başkanı Ceyda Kocaadam ve İl Kültür Müdürlüğü’nü temsilen Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adile Dönmez, Doğan Hızlan ve Canan Tan’a çiçek verdi.