X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okul Öncesi Çocuklara Kahvaltı Alışkanlığı Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Okul Öncesi Çocuklara Kahvaltı Alışkanlığı Eğitimi

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ALANYA BELEDİYESİ’NİN OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARINDA BİLİNÇLİ KAHVALTI ALIŞKANLIĞININ KAZANDIRILMASI AMACIYLA BAŞLATTIĞI “KAHVALTIM HAYATIM PROJESİ”, ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Okul Öncesi Çocuklara Kahvaltı Alışkanlığı Eğitimi

Alanya Belediyesi’nin okul öncesi eğitim kurumlarında bilinçli kahvaltı alışkanlığının kazandırılması amacıyla başlattığı “Kahvaltım Hayatım Projesi”, Zübeyde Hanım Anaokulu’nda gerçekleştirildi.
Zübeyde Hanım Anaokulu’nda 80 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eğitimde, 03 -05 yaş aralığında okul öncesi çocuklarda kahvaltı alışkanlığının oluşturulması, sabah kahvaltısı yaparak güne başlamanın önemi çeşitli görsel materyallerle anlatıldı.
Alanya Belediyesi Gıda Mühendisi Sevda Erdoğmuş yaptığı açıklamada, “Görsel materyaller, konu ile bütünleşen hikayeler ve renkli objelerden faydalanarak hayatın en önemli başlangıcı olan kahvaltının alışkanlık haline getirilmesini, sağlıklı ve dengeli bir kahvaltının gerekliliğinin öğretilmesini amaçlıyoruz. Projenin bugünkü eğitimi Zübeyde Hanım Anaokulu’nda son derece hareketli ve keyifli bir biçimde gerçekleşti. Çocuklara öğretilen bilgilerle ilgili ailelere mektup göndererek, onların da çalışmalarımızdan haberdar olmalarını sağlıyoruz” dedi.