X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Japon Foto Muhabiri Okohara, Fukişima’yı Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Japon Foto Muhabiri Okohara, Fukişima’yı Anlattı

  • Giriş Tarihi: 5.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI'NIN (ATSO) 133'ÜNCÜ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA TÜRKİYE FOTO MUHABİRLERİ DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE, TÜRKİYE'DE İLK KEZ DÜZENLENEN "ULUSLARARASI BASIN FOTOĞRAFI GÜNLERİ"NİN CUMA PROGRAMINDA JAPON FOTO MUHABİRİ,
Japon Foto Muhabiri Okohara, Fukişima’yı Anlattı

Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 133’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliğiyle, Türkiye’de ilk kez düzenlenen "Uluslararası Basın Fotoğrafı Günleri"nin Cuma programında Japon Foto Muhabiri, Kasuke Okohara fotoğraf tutkunlarıyla buluştu.
Uluslararası Basın Fotoğrafı Günleri, Antalya Cam Piramit’te söyleşi ve sunumlarla devam ediyor. Fotoğraf sunumuyla bir söyleşi gerçekleştiren Japonya foto muhabiri Kasuke Okohara, Fukuşima ile ilgili çalışmalarını ve bu fotoğrafların hikayesini anlattı. 12 yıldır meslek hayatında olan Okohara, kendisini en derinden etkileyen olayın Japonya’da meydana gelen deprem ve arkasından Fukişama kazası olduğunu belirterek, "Libya’da başka bir görevdeydim ve olay benim için tamamen bir korku filmiydi. Kent tamamen boşalmış , her yer karanlıktı. Ölü bir şehir karşımdaydı" dedi. Çalışmasına başlamadan önce korktuğunu belirten Okohara, "Kendi ülkemin hikayesini çekmek için çok fazla sebebim olmamıştı. Bu anlamlı bir başlangıç oldu benim için" diye konuştu. Kişisel tecrübelerini ve çalışmalarını anlatan Okohara, fotoğraf severlerin sorularını yanıtlayarak sunumuna son verdi.