X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Esnafın Can Suyu CHP’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Esnafın Can Suyu CHP’den

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 09:58
CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI FİGEN ALBUGA ÇALIKUŞU, CHP MİLLETVEKİLİ İBRAHİM KESER, CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI ŞENGÜL YEŞİLDAL VE İLÇE YÖNETİMİYLE BİRLİKTE, ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE ESNAF ODALARINI ZİYARET ETTİ.
Esnafın Can Suyu CHP’den

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayı Figen Albuga Çalıkuşu, CHP Milletvekili İbrahim Keser, CHP Alanya İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ve ilçe yönetimiyle birlikte, Antalya’nın Alanya ilçesinde esnaf odalarını ziyaret etti.
Alanya’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Bakkal ve Bayiler Odası’nı ziyaret eden Figen Albuga Çalıkuşu, esnafın sorunlarına ve çözüm önerilerine değindi. Esnafın, “Sokak aralarının vazgeçilmez yüzü” olduğunu kaydeden CHP Antalya Milletvekili adayı Figen Albuga Çalıkuşu, “Kimi zaman anahtarımızı kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz, zaman zaman borç isteğimiz, ailemizin bir üyesi olan küçük esnafımızın bel kemiğini kırdılar. Esnafımızın ihtiyacı olan can suyu CHP İktidarıyla gelecek” dedi.
ESNAFI KORUYACAK DÜZENLEMELER
Adil rekabet ortamı oluşturarak esnafı koruyacak düzenlemeleri hayata geçireceklerini ifade eden Albuga Çalıkuşu, “Esnafımızın ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız aynı zamanda esnafımızın da şirketler gibi kira araç gideri iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Esnafın da diğer çalışanlarla aynı haklardan yararlanmasını sağlayacaklarının altını çizen Çalıkuşu, “Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafımıza Sosyal Güvenlik Destek primi ödetmeyeceğiz. Prim borcu olan esnafımızın da sağlık hizmetlerinde adil bir şekilde yararlanabilmesinin yolunu açacağız” diye konuştu.