X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İlçelerde Ahilik Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İlçelerde Ahilik Coşkusu

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 14:48
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ (AESOB) İŞBİRLİĞİYLE 19. AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI ETKİNLİKLERİ’Nİ İLÇELERE TAŞIDI.
İlçelerde Ahilik Coşkusu

Büyükşehir Belediyesi, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) işbirliğiyle 19. Ahilik Kültürü Haftası Etkinlikleri’ni ilçelere taşıdı. Şed Kuşatma Töreni düzenlenen ilçelerde esnaf, Tuğba Karakuş konseri ile coştu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19. Ahilik Kültürü Haftası’nı bir dizi ilçelerde de kutladı. Etkinlik, Serik, Demre, Gazipaşa, Korkuteli ve Gündoğmuş ilçelerinde esnafın ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Kutlamalarda, Ahilik Kültürü’nün bir geleneği olarak AESOB personelinin hazırladığı ‘Şed Kuşatma Töreni’ ile zamanın çıraklarının nasıl ustalık mertebesine eriştiği sahnelendi. Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuğba Karakuş ise sevilen Anadolu ezgileriyle ilçe halkına ve esnafa türkü şöleni yaşattı.
İlçelerde gerçekleştirilen tüm etkinliklere katılan AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, 19. Ahilik Kültürü Haftası etkinliklerine destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.