X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Köylüler CHP Adayı Çalıkuşu’na Dert Yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Köylüler CHP Adayı Çalıkuşu’na Dert Yandı

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:02
CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) MİLLETVEKİLİ ADAYI FİGEN ÇALIKUŞU, CHP KUMLUCA İLÇE BAŞKANI KEMAL BİLAL ÖNER VE İLÇE YÖNETİMİYLE BİRLİKTE KUMLUCA’NIN BÜYÜKALAN KÖYÜNDE, KÖYLÜLERİN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ.
Köylüler CHP Adayı Çalıkuşu’na Dert Yandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayı Figen Çalıkuşu, CHP Kumluca İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner ve ilçe yönetimiyle birlikte Kumluca’nın Büyükalan köyünde, köylülerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Köylüler, mahalleye dönüştürülmüş olan köylerinin feryadına Büyükşehir’in kulak tıkadığını, yapılan girişimlerinin sonuçsuz kaldığını söyledi.
Köylerde yol ve su sorunu gibi benzer sorunların yaşandığını ifade eden Çalıkuşu ise, “Cennet gibi bir köyün böylesine bozuk yolları olması buraya gölge düşürmektedir.Ayrıca şehre gidip gelen köylülerimizin can güvenliğini de tehlikeye atmaktadır. Görülüyor ki Büyükşehir Yasası köylerin sorunları çözümsüz kalıyor” dedi.
Binlerce belde belediyesi ve köylerin tüzel kişiliklerinin de yok sayıldığına dikkat çeken Çalıkuşu, “Biz bu yasa çıkarken, köylülerimizin önüne sandığı koyduk. Köylülerimiz mahalle olmak istemiyoruz köy olarak kalmak istiyoruz dediler. Biz insanımızın iradesine güveniyoruz. CHP iktidarında köylülerimizin isteği doğrultusunda yok sayılan tüzel kişiliklerini yeniden iade edeceğiz. Böylece yaşanan sıkıntılar son bulacak” diye konuştu.