X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Amacı Sadece Ramazan Geleneğini Yaşatmaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Amacı Sadece Ramazan Geleneğini Yaşatmaktı

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 11:01
BAZI VATANDAŞLARIN POLİSE ŞİKAYET ETTİĞİ 36 YAŞINDAKİ HÜSEYİN BACAK, PARA İSTEMEDİĞİNİ, AMACININ SADECE RAMAZAN GELENEĞİNİ YAŞATMAK OLDUĞUNU SÖYLESE DE DAVULUNA EL KONULMASINI ENGELLEYEMEDİ.
Amacı Sadece Ramazan Geleneğini Yaşatmaktı

’nın Kumluca ilçesinde Ramazan davulcusuna önce sözlü tacizde bulunan vatandaşlar, daha sonra polisi arayarak davulcudan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis, ’vatandaşın istemediği’ gerekçesiyle davulcunun davuluna el koydu.
Kumluca’da yaklaşık 10 yıldan bu yana Ramazan davulu geleneğinin yaşatılmadığını gören 36 yaşındaki Hüseyin Bacak isimli vatandaş, sahurda davulculuk yapmak için belediyeden gerekli izni aldı. Ancak davulcu, ilçe sakinlerinden hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.
Ramazan ayının beşinci gecesinde saat 02.00 sıralarında davul çalarak vatandaşları sahura uyandırmak isteyen davulcu bir grup ilçe sakini tarafından, "Hangi zamandayız. Bunun yeri mi? Çalma artık davulu" şeklinde sert sözlerle uyarıldı. Daha sonra polise şikayet edilen Hüseyin Bacak, "Ben kimseden para pul bir şey istemiyorum. Belediyeden izin aldım. Sadece örf ve adetlerimizin yaşatılmasını istedim" dedi. Ancak polis, "Vatandaşlar rahatsız oluyor" diyerek Bacak’ın davuluna el koydu.