X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mini Soğutucu Polisi Alarma Geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mini Soğutucu Polisi Alarma Geçirdi

  • Giriş Tarihi: 30.6.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 13:01
ANTALYA'NIN KEMER İLÇESİNDE KALDIRIMDA FARK EDİLEREK POLİSE BİLDİRİLEN ŞÜPHELİ CİHAZ, FÜNYE İLE PATLATILDI. ŞÜPHELİ CİHAZIN ARAÇLARDA KULLANILAN MİNİ SOĞUTUCU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.
Mini Soğutucu Polisi Alarma Geçirdi

’nın Kemer ilçesinde kaldırımda fark edilerek polise bildirilen şüpheli cihaz, fünye ile patlatıldı. Şüpheli cihazın araçlarda kullanılan mini soğutucu olduğu ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Kemer Merkez Mahallesi Yalı Caddesi üzerinde bir vatandaş, kaldırımda kablo bağlı bir cihaz görünce polisi aradı.Bildirilen yere gelen Kemer Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin yaptıkları inceleme sonunda, Antalya Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’ne haber verilerek bomba imha ekibi istendi.
Kemer Emniyet Müdürü Muhittin Ergen’in bizzat yönettiği çalışmalar sırasında, şüpheli cihazın bulunduğu cadde araç ve yaya trafiğine kapatılırken, park halindeki araçlar da sahipleri bulunarak çektirildi. Site sakinlerine ise, caddeye bakan odalardan uzaklaşmaları bildirildi.
Antalya’den gelen bomba imha ekibi, gerekli incelemeyi yaptıktan sonra fünyeyle patlatmaya karar verdi. Polis, çevredeki vatandaşları kontrollü patlama yapılacağı konusunda uyararak uzaklaştırdı.
Bomba imha ekibinin fünye ile patlattığı şüpheli cihazın araçlarda kullanılan mini soğutucu olduğu ortaya çıkınca çevredeki vatandaşlar rahat bir nefes aldı.