X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kuşadası Şehit Polis Fuat Kaplan’ı Unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kuşadası Şehit Polis Fuat Kaplan’ı Unutmadı

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:17
KUŞADASI HALKI VE MESLEKTAŞLARI 1 YIL ÖNCE GÖREVİ SIRASINDA ŞEHİT DÜŞEN POLİS MEMURU FUAT KAPLAN’I UNUTMADI. ŞEHİT POLİS KAPLAN MEZARI BAŞINDA ANILDI, EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE LOKMA DÖKÜLDÜ VE MEVLİT OKUTULDU.
Kuşadası Şehit Polis Fuat Kaplan’ı Unutmadı

Kuşadası halkı ve meslektaşları 1 yıl önce görevi sırasında şehit düşen polis memuru Fuat Kaplan’ı unutmadı. Şehit Polis Kaplan mezarı başında anıldı, emniyet müdürlüğü önünde lokma döküldü ve mevlit okutuldu.
Evli ve iki çocuk babası şehit polis memuru Fuat Kaplan’ın hayatını kaybetmesinin 1. yıldönümünde Kuşadası Emniyet Müdürlüğü tarafından anma etkinlikleri düzenlendi. Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Kuşadası Emniyet Müdürü Mustafa Topal, Kuşadası Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Sezginer, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ve şehit polisin annesi ve eşi ile çok sayıda polis memurunun katıldığı katıldığı anma etkinliği Adalızade Mezarlığı’ndaki şehit polis memuru Fuat Kaplan’ın mezarı başında başladı. Dualar okunmasının ardından, şehit polis memuru Kaplan için Kuşadası Emniyet Müdürlüğü önünde lokma dağıtıldı. Daha sonra ise şehit polis memurunun Cumhuriyet Mahallesi Reşat Özbek sokaktaki evinde mevlit okutuldu.
- CENAZE TÖRENİNE BİNLERCE KUŞADALI KATILMIŞTI
Kuşadası’nda 16 Şubat 2014 tarihinde şüpheli kişi ihbarı üzerine belirtilen adrese giden Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fuat Kaplan, şüphelilerden H.A.’nın silahından çıkan kurşunlarla ağır şekilde yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit olmuştu. Görev yaptığı Kuşadası’nda çok sevilen Kaplan, binlerce Kuşadalının katıldığı törenle gözyaşları arasında Kuşadası Adalızade Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.