X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Didim 75 Gençlik Özgecan’ı Unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Didim 75 Gençlik Özgecan’ı Unutmadı

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 15:08
DİDİM 75 GENÇLİK OLUŞUMU, MERSİN’DE KATLEDİLEREK ÖLDÜRÜLEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÖZGECAN ASLAN’IN RUHU İÇİN DİDİM MERKEZ CAMİİNDE MEVLİT OKUTTU; ARDINDAN LOKMA HAYRINDA BULUNDU.
Didim 75 Gençlik Özgecan’ı Unutmadı

Didim 75 Gençlik Oluşumu, Mersin’de katledilerek öldürülen Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ruhu için Didim merkez camiinde mevlit okuttu; ardından lokma hayrında bulundu.
Mersin’de katledilerek öldürülen Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için ülke genelinde protesto eylemleri sürerken Didim’de kurulan Didim 75 Gençlik Oluşumu üyeleri Özgecan’ı unutmadı. Didim 75 gençlik Oluşumu Özgecan Aslan için Cuma namazı öncesinde Merkez Camiinde mevlit okutuldu; ardından Camii önünde lokma hayrında bulunuldu.
Merkez Camiindeki lokma hayrına Didimlilerde ilgi gösterirken Didim 75 Gençlik Oluşumu Başkanı İzzet Sirel, Özgecan Aslan’ın öldürülmesine yönelik olayı vahşet olarak nitelerken “Biz oluşum olarak Özgecan kardeşimizin ruhu için ve yine katledilerek öldürülen tüm kadınlar için lokma hayrında bulunduk. Kadınlara yönelik bu tür saldırıları asla tasvip etmiyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını istiyoruz” diye konuştu.