X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Didim’de 93 Kaçak Göçmen Yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Didim’de 93 Kaçak Göçmen Yakalandı

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AYDININ DİDİM İLÇESİNDE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA BAĞLI EKİPLER YASA DIŞI YOLLARDAN YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞAN 83 KAÇAN GÖÇMENİ YAKALANDI. YAKALANAN GÖÇMENLER İŞLERİ YAPILMAK ÜZERE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE GETİRİLDİ.
Didim’de 93 Kaçak Göçmen Yakalandı

’ın Didim İlçesinde Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 83 kaçan göçmeni yakalandı.
Edinilen bilgiye göre; Yasa dışı yollardan Ege Denizine açılarak yurt dışına kaçmaya çalışan 93 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekiplerce bir teknede yakalandı. Yakalanan kaçakların içerisinde 65 göçmenin Suriye uyruklu olduğu öğrenilirken 28 kaçağın ise Eritre ve Mali uyruklu olduğu öğrenildi. Eritre ve Mali uyruklu kaçakların içerisinde 2 çocuk ve 13 kadın bulunurken Didim İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlemleri yapılan Suriyeliler ise serbest bırakıldı.
Yakalanan diğer kaçakların ise İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin yapılmasının ardından sınır dışı edilmek üzere Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edileceği öğrenildi.