X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ATB Ve Ayso ‘Profesyonel Yönetim Becerileri Eğitimi’ Düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ATB Ve Ayso ‘Profesyonel Yönetim Becerileri Eğitimi’ Düzenliyor

  • Giriş Tarihi: 28.3.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AYDIN TİCARET BORSASI (ATB) VE AYDIN SANAYİ ODASI (AYSO) İŞBİRLİĞİ İLE ‘PROFESYONEL YÖNETİM BECERİLERİ EĞİTİMİ’ GERÇEKLEŞECEK.
ATB Ve Ayso ‘Profesyonel Yönetim Becerileri Eğitimi’ Düzenliyor

Ticaret Borsası (ATB) ve Aydın Sanayi Odası (AYSO) işbirliği ile ‘Profesyonel Yönetim Becerileri Eğitimi’ gerçekleşecek.
31 Mart 2015 Salı günü Aydın Ticaret Borsası ve Aydın Sanayi Odası işbirliği ile 09.00-17.00 saatleri arasında Aydın Ticaret Borsası Konferans Salonunda Profesyonel Yönetim Becerileri Eğitimi gerçekleşecek.
Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Yunus Şahin, yaptıkları açıklamada; “Günümüzde yöneticiler için tükenmeden ve tüketmeden yönetim, artık önemli bir yönetsel yetkinlik; hatta bir sanattır. Bu eğitim programıyla, yöneticilere ve gelecekte yöneticilik rolü üstlenmesi düşünülen kişilere yönetim becerileri konusunda farkındalık kazandırmak amaçlanmaktadır. Borsa ve Sanayi Odası işbirlikleri, üyelerimiz ve Aydın çıkarları doğrultusunda devem edecektir” dediler.
İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kurumsal İletişim Danışman ve Eğitmeni Özlem Yurdanur Özgenç tarafından verilecek eğitim içeriği iki bölünden oluşmaktadır. Birinci Bölüm de “Bilimlerin En Yenisi - Sanatların En Eskisi Yönetim Başlığı” altında; Yönetim kavramı ve Yönetici algısı, Yöneticiliği kolaylaştıran kişilik özellikleri, Sorun çözme becerileri, açık kapı politikası konuları - İkinci bölümde Yönetim Fonksiyonları” başlığı altında; Planlama ve koordinasyon, Farklılıkların Yönetimi, Geçişkenlik Teorisi, Yönetimde etkin geribildirim ve ilişki yönetimi, Yönetimde Delegasyon (Yetki Devri),Süreç odaklı ve sonuç odaklı yönetim, Performans Yönetimi, Yönetişim, Yönetimde tüm tarafların kazanacağı ortamlar yaratmak (kazan-kazan stratejisi),Katılımı desteklemek ve yönetimsel demokrasi, Çalışanlara cesaret vermek konularına değinilecek.