X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mehmet Usta’nın Talihsiz Ölümü Sevenlerini Üzdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mehmet Usta’nın Talihsiz Ölümü Sevenlerini Üzdü

  • Giriş Tarihi: 29.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AYDIN ESKİ SANAYİ SİTESİNDE OTO ELEKTRİK TAMİRCİ USATASI OLARAK YILLARDIR FAALİYET GÖSTEREN USTA MEHMET SAK, DÜN GECE EVİNDE 17 YIL ÖNCE ALIP BUGÜNE KADAR HİÇ KULLANMADIĞI SİLAHINI TEMİZLERKEN TÜFEĞİN PATLAMASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ. 50 YAŞINDAKİ
Mehmet Usta’nın Talihsiz Ölümü Sevenlerini Üzdü

eski sanayi sitesinde oto elektrik tamirci usatası olarak yıllardır faaliyet gösteren Usta Mehmet Sak, dün gece evinde 17 yıl önce alıp bugüne kadar hiç kullanmadığı silahını temizlerken tüfeğin patlaması sonucu hayatını kaybetti. 50 yaşındaki Mehmet Sak’ın ani ölümü Aydın’da ve Doğanköy mahallesinde üzüntüye neden oldu.
Olay gece yarısı meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bir kız iki çocuk babası olan 50 yaşındaki Mehmet Sak, İstanbul’a geziye giden kızının gece Aydın’a dönecek olmasından dolayı evde kızının telefonunu beklemeye başladı. Edinilen bilgiye göre telefonun sesini duymama ihtimaline karşı kızını bekletmemek için bir şeylerle meşgul olmak isteyen Mehmet Sak 1998 yılında merak nedeniyle aldığı ancak bugüne kadar hiç kullanmadığı silahı temizlemek için eline aldı. Silahın ağzında bulunan fişeği fark etmeyerek silahı temizlemek isteyen Mehmet Sak, harbi ile namluyu temizlemek isterken silahın bilinmeyen bir nedenle ateş alması sonucu oturduğu çekyatın üzerinde hayatını kaybetti.
Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Mehmet Sak’ın hiçbir sıkıntısının olmadığı ve 15 gün önce de kendisine sıfır model araç aldığı öğrenildi. Sak’ın gece otobüsten inecek olan kızını bekletmemek için silahla meşgul olduğu sanılıyor.