X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Didim’de Girişimcilik Eğitimi Küçük Yatırımcıya Yol Gösteriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Didim’de Girişimcilik Eğitimi Küçük Yatırımcıya Yol Gösteriyor

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:26
DİDİM TİCARET ODASI KOSGEB VE İŞKUR İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN YENİ İŞ KURACAKLARA KOSGEB DESTEKLERİNDEN FAYDALANMA ŞANSI VEREN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN İLKİ TAMAMLANDI.
Didim’de Girişimcilik Eğitimi Küçük Yatırımcıya Yol Gösteriyor

Didim Ticaret Odası KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen yeni iş kuracaklara KOSGEB desteklerinden faydalanma şansı veren Girişimcilik eğitimlerinin ilki tamamlandı.
Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla Didim Ticaret Odası’nın 2 yıldan bu tarafa verdiği eğitimlerden bugüne kadar 233 kişi faydalanmıştı. 26 Martta başlayan Eğitimde kursiyerler kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek beceriler öğrendiler, işyerini açmadan bilgi ve deneyim kazandılar. 9 günlük eğitimi tamamlayan kursiyerler son gün Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ ve Söke İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Cemil Altun ile bir araya geldiler.
KOSGEB bu eğitimlere alarak başarılı iş projeleri hazırlayanlara 30 bin lira hibe 70 bin lira da kredi desteği sağlıyor.